Warsztaty „Wyprawka Zrób to Sam/a”

z Brak komentarzy

W ten weekend odbył się Zlot Latającej Szkoły. W ramach programu Pilotażowego Piątku miałam przyjemność przeprowadzenia warsztatów. Podczas warsztatu wspólnie majsterkowałyśmy. Każdy z dziewczyn wracała do domu z własnoręcznie zmontowaną dekoracją, albo zabawką wartą miliony. To był nasz powrót do zajęć ZPT (zajęć praktyczno-technicznych). Celem spotkania było pokazanie, że można przygotować całą wyprawkę dla maluszka, w tym: mobile (wiszące dekoracje), grzechotki, obrazki i wiele innych przedmiotów-zabawek.
Do każdej zabawki i dekoracji dziewczyny dostały instrukcję obsługi, przygotowane półprodukty i opis czemu służy ten przedmiot, jak wspomaga rozwój malucha i kiedy najlepiej z niej korzystać.
Półprodukty to skarby ze sklepów plastycznych, pasmanterii, wydruki i różne przedmioty ze sklepów budowlanych. Na zdjęciach możecie zobaczyć cały przebieg zbieractwa. Do tego jeszcze dochodzi konstrukcja mobila z patyków, kijków lub z tamborka.
Było dużo zabawy, wycinania, sklejania. Znalazł się też czas na babskie pogaduchy. Całe wydarzenie udokumentowała Agata Maziarz. Agata nie dość, że zrobiła nam piękne zdjęcia, to jeszcze przyłączyła się do majsterkowania i stworzyła całą rodzinę słoni.

To piękne wnętrze, w którym odbył się warsztat, to Patynowy. Wspaniałe dziewczyny z pracowni Patynowy ogrzały nas ciepłem kominka i swoim dobrym sercem.

Do pełni sukcesu okazało się, że w niedługim czasie można zmajstrować całkiem sporo zabawek i dekoracji.