Zasiej entuzjazm!

z Brak komentarzy

Jakiś czas temu trafiłam na książeczkę Siewcy Entuzjazmu, Manifest Ekologii Dzieciństwa autorstwa Andre Stern. Obiecałam wtedy, że zrobię nagranie z najważniejszymi sekwencjami z tej właśnie książeczki. Korzystając z tego, że za chwilę będą święta Bożego Narodzenia, nagranie w prezencie dla Was. Każdy z nas jest w środku dzieckiem i zasługuje zarówno na prezenty jak i na sporą dawkę ENTUZJAZMU. 

Ta mikro książeczka jest zbiorem myśli, pod którymi mogę się podpisać każdą ręką, nawet nogą jeżeli zaszłaby potrzeba. Może zastanawia Cię, czemu znowu wątek wychowawczo-pedagogiczny, ale tak to już jest, że Qlala to przede wszystkim mama dwóch brzdąców. Wiele literatury, która przymyka przez moje oczy to właśnie taka z pogranicza psychologii, pedagogiki. To też dlatego, że znalazłam w tej dziedzinie wielką radość i pasje, a teraz chcę się dzielić tym z innymi. 

W tej książeczce też jest myśl związana z nudą, a raczej z powtarzalnością i rytuałami. W nagraniu dzielę się z wami moim wspomnieniem z dzieciństwa odnośnie takiej powtarzalności i co ona za sobą niesie.

Życzę każdemu z Was, sobie również, żeby przeżywać radość, zachwyt, entuzjazm częściej niż przytoczone w książce 2-3 razy w roku. 

W nagraniu znajdziecie:

  • streszczenie książki "Siewcy Entuzjazmu", autorstwa Andre Stern

Posłuchaj nagrania " Zasiej entuzjazm":


Podcast: Download

Chcesz więcej informacji o podobnej tematyce to możesz wskoczyć na podane linki :

  • Oficjalna strona Andre Stern- kliknij TUTAJ 
  • ciekawe nagranie/wywiad w radiowej Trójce z Andre Stern- kliknij TUTAJ