Piszemy przewodnik dla rodziców

z Brak komentarzy

Mało kto o tym wie, ale od września 2015 roku piszemy przewodnik dla rodziców. To nasz projekt pilotażowy, który od samego początku jest testowany przez świeżo upieczone mamy. Piszemy o rozwoju dzieci, o tym jak przygotować przestrzeń pod malucha, jak stopniowo można organizować dom pod kolejne etapy rozwoju. Mamy dostają od nas część do czytania i część praktyczną dla chętnych.

W części praktycznej są pomysły na zabawki i dekoracje dla dziecka, które można zrobić samodzielnie wykorzystując to co jest w domu lub zaopatrując się w sklepie papierniczym (czasem też budowlanym). Wciąż budujemy bazę praktyczną i pracujemy przed finalnym efektem. Zostały nam do opisania ostatnie miesiące. To zbiór naszych doświadczeń i pomysłów.

Nie ma tam złotej recepty na udane macierzyństwo, rodzicielstwo, na udany związek. Piszemy o tym na czym się znamy, na przyjaznym otoczeniu dla dziecka, na przestrzeni która wspiera samodzielność. Miejscami przemycamy nasze przemyślenia i cytaty z Marii Montessori.

Mam nadzieję, że z końcem wakacji będziemy mogły się pochwalić gotowym przewodnikiem. Tutaj możecie zobaczyć roboczą wersję i kilka kart z przewodnika. Udanej lektury.

Pozdrawiam,
Bogna