Ośmiościan-mobili cd.

z Brak komentarzy
Najważniejsze na początku. Tutaj możecie pobrać pdf ze wzorem siatki do wydruku.

Piszę z domowego biura, a za oknem wieje silny wiatr, gałęzie się uginają. W moim domu jest kilka zawieszonych dekoracji zwanych mobilami. Każdy powiew wpędza je w ruch. Właśnie o to chodzi w tych konstrukcjach, bez mechanizmów, że są nieprzewidywalne, niepowtarzalne i z baterią nieskończoności.

Zmontowałam dla was kolejny odcinek „Zrób to Sam/a”, gdzie krok po kroku pokazuję jak możecie samodzielnie stworzyć zabawkę/mobila. Miałam przy tym wiele zabawy, bo zepsuł mi się statyw i trzeba było się wykazać kreatywnością. W takich przypadkach cieszę się z pracy w domu, bo znalazłam wielce pomocną drabinę.

Mam nadzieję, że mobil będzie dla was równie kreatywnym wyzwaniem.

 

 

Ośmiościan jest przeznaczony dla maluszków od 5 do 8 tygodnia. Starsze dzieciaki też mogą korzystać. Ten przekrój wieku jest bardziej po to, żeby Wam pokazać pewien okres wrażliwości na kolor. W tym wieku dzieci zaczynają powoli rozpoznawać kolejne kolory. Stąd wybór podstawowych kolorów: czerwony, żółty i niebieski. Dodatkowo, jeżeli uda Wam się znaleźć błyszczący papier w tych kolorach, tym bardziej zabawka będzie atrakcyjne dla Waszego dziecka. życzę Wam wytrwałości i cierpliwości przy klejeniu, bo reszta powinna być po prostu przyjemnością. Tutaj znajdziecie inne mobile, na razie wrzucam morskie stworzenia.

Udanej zabawy dla Was i Waszych maluchów!

Do wydrukowania: