"Środowisko musi zapewniać bodźce, które przekształcają zainteresowanie w aktywność oraz zapraszają dziecko do tworzenia własnych doznań."  (M.Montessori „ The Absorbent Mind „)

CO ROBIĘ:

Układam chaos w prostą i przyjazną przestrzeń.
Robię to dla rodziców i pedagogów zalanych przez bałagan, nadmiar obowiązków, którzy szukają miejsca do wspólnego spędzania czasu i budowania więzi, ale też i do odpoczynku.

BARDZIEJ SZCZEGÓŁOWO:

Jestem architektem i ekspertką w dziedzinie tworzenia otoczenia domowego według pedagogiki Marii Montessori, bo odkąd urodził się mój synek, to wciąż dokształcam się w tym temacie, szukam rozwiązań, które wprowadzam w życie domowe. Otoczenie według Montessori to takie, które sprzyja rozwojowi samodzielności. To nie tylko pokój dziecka, ale również całe mieszkanie, dom, przestrzeń przystosowane pod małego człowieka.
Projektuję place zabaw, przestrzenie przydomowe- ogródki, instalacje tymczasowe. Wciąż doskonalę i testuję nowe możliwości projektowe w tej dziedzinie.
W tworzeniu placów zabaw ważny jest dla mnie kontakt z natura. Szukam sposobów na łączenie świata natury, pedagogiki Montessori i użyteczności. W całym procesie twórczym wielką pomocą i okiem na świat jest mój synek. Dzięki niemu i metodzie Montessori nauczyłam się inaczej patrzeć na to co nas otacza.
 

DLACZEGO TO ROBIĘ:

Ponieważ wieżę, że przygotowane otoczenie, zaprojektowana przestrzeń ma wpływ na rozwój naszych dzieci, na budowanie w nich samodzielności.

A PRYWATNIE:

Jestem mamą dwóch wyjątkowych chłopców (jeden jeszcze w brzuchu) i żoną miłośnika DIY, elektroniki i filmów. Można mnie spotkać nad morzem albo w lesie, na rowerze lub w piwnicy razem z mężem i synkiem przy majsterkowaniu.

PARĘ FAKTÓW O MNIE:

  1. Patrząc na żaglówki, albo na ludzi uprawiających windsurfing zastanawiam się dlaczego mnie tam nie ma.
  2. W wolnej chwili lubimy całą rodziną spędzać czas przy frezowaniu, szlifowaniu, wierceniu i zapychaniu nosa pyłem ze sklejki.
  3. Lubię robić smakołyki dla mojej rodziny, choć tak naprawdę robię te ciacha dla siebie, bo lubię słodycze.
  4. Moim ulubionym filmem, a raczej serią filmową jest Duma i Uprzedzenie w wersji BBCprime, z Colinem Firthem w roli Pana Darcy' ego. Mogłabym to oglądać na okrągło.
  5. Gdy zjem pączki, np. dwa dni pod rząd, to zmieniam się w potwora i się na wszystkich wkurzam. To moja teoria, że gluten i cukier po długiej przerwie powoduje zmiany w mózgu :).
  6. Jestem uzależniona od morza i nie mogłabym mieszkać gdzieś indziej.
  7. Gdy nie wyjdę na spacer w ciągu dnia jestem wkurzona. Potrzebuję tego jak wody i powietrza.
  8. Będąc na plaży uwielbiam bezmyślnie przesypywać piasek.
  9. Mimo, że staram się zdrowo odżywiać, to gdy wracam z wakacji lub podróży to marzy mi się Big Mac
  10. Łapię na tym, że pracę przerzucam na swoje codzienne życie. Wciąż obserwuje jak inni korzystają z przestrzeni, jak mają w domach i czego potrzebują, jak bawią się dzieci w lesie, na placach zabaw, w domu.

MASZ OCHOTĘ NA WSPÓŁPRACĘ:

Chcesz uporządkowanej, pięknej przestrzeni?

Chcesz zyskać czas dla siebie, na odpoczynek i tym samym mieć wolną głowę i obecność dla dziecka?

Skontaktuj się ze mną, pomogę Ci odzyskać wpływ na Twoje otoczenie, na otoczenie Twoich podopiecznych!

KONTAKT

 

ZESPÓŁ QLALA:

- Bogna Olejarz: pani architekt, specjalistka od zadań specjalnych, najlepiej w lesie,na budowie w błocie. Bogna stara się ogarniać biznesowy chaos. Lubi Północny chłód dlatego zażywa kąpieli morskich, prawie wyłącznie zimą. Bogna jest mamą Bazylego. 
- Uki Olejarz: pan złota rączka, pomocnik, mąż, wykonawca szalonych pomysłów i pomysłodawca zabawek, skrzynek itp. dla Bazylego, do tego podpieracz w trudnych chwilach. 
- Bazyli: Bazyli jest specjalistą do zabaw specjalnych. Cały dzień mógłby spędzić z młotkiem majsterkując, albo bujając się w hamaku. 
 

WSPÓŁPRACA:

Miałyśmy przyjemność współpracy z:
Justyną Lewandowską, specjalistką od urbanistyki i otoczenia domowego według M.Montessori. Z Justyną napisałyśmy Przewodnik dla rodziców maluchów od 0-1 roku.
Agą Jurecką, specjalistką od przestrzeni miejskich i huśtawek oraz z Izą Pydo, panią od zieleni i ekologicznych rozwiązań obecnie zaangażowaną w działania trójmiejskiego Fablabu.