Mała-wielka zmiana

z Brak komentarzy

Zawsze myślałam, że lato to dobry czas na remont i zmiany w mieszkaniu. Miałam wielkie plany na wielkie zmiany. A tu taka psota- lato przemknęło w mgnieniu oka, a lista rzeczy do zrobienia urosła. Prawda jest taka, że wielkie zmiany potrafią przytłoczyć i dobrze jest rozłożyć sobie plan na mniejsze kroki. Jest też tak, że uknujemy w naszej głowie jakiś genialny pomysł, zacieramy ręce, cieszymy się na realizację a potem okazuje się, że to nie działa.

Małe zmiany łatwo wprowadzić, można je też zmienić jeżeli nie działają tak jak powinny, albo gdy nie są już potrzebne. Zaletą małych zmian jest to, że czasem wystarczy jeden wieczór, weekend, żeby odkryć swój dom na nowo.

Podczas konsultacji pokojowych dla małego Jasia zrobiłam prezentację z bazą pomysłów na małą-wielka zmianę. Jaś potrzebował swojego azylu wyciszenia i miejsca do rysowania. Oprócz tego zależało mi, żeby wykorzystać potencjał różnych części, zakamarków domu. Każdy domownik zasługuje na kawałek przestrzeni i samodzielne działanie, a długie korytarze z nieużytków mogą przepoczwarzyć się w raj wspinaczkowy, albo ścianę sztuki.

Zobaczcie jaka mała-wielka zmiana przyda się w waszych domach. Jesień to dobry czas na stworzenie z domu przyjemnej, przytulnej norki. Dużo światła i koloru Wam życzę, bo ostatnio za oknem szaro-buro.

mała-wielka zmiana by Bogna Olej on Scribd